Stanley’in Kullanımı ve Bakımı

Stanley termos modellerinin bakımı, uzun ömürleri olmaları için oldukça önemlidir. Stanley termosları uzun süre aynı kalitede kullanmak için iyi bakmak gerekmekte. Stanley’lerinizin bakımı için birtakım ipuçlarını aşağıda paylaştık.

KullanımStanley termoslarınızın içine kuru buz, süt ürünleri, gazlı veya karbonatlı yiyecek-içecek koymayın. Bu tarz gıdalar, basıncın artmasına sebep olur ve kapağın bozulmasına, cildinizi yakabilecek sızıntılara veya dökülmelere yol açar.

Her kullanımdan önce termosunuzu boşaltıp temizlemeyi unutmayın. Gıdaların içinde bozulmaya başlaması, basıncın artarak, kapağın bozulmasına veya basınçla patlamasına neden olabilir.

Vakumlu termos veya yemek kabınızı açarken dikkatli olun. Kapağı yüzünüzden uzak tutun. Durdurucu kapağı açamıyorsanız bunun sebebi alabildiğinden daha çok yiyecek veya içecekle doldurmasındandır. Ürünü kullanmayı bırakın ve Stanley Müşteri Hizmetlerini arayın ve bilgi alın.

Sıcak içecek ve yiyecekleri, önerilen seviyeden daha yükseğe taşırmayın. Kapağın 7 mm altında kalacak şekilde dolum yapın. Dolum seviyesi ürün içinde gösterilmiştir. Dökülmeler ve cildinizin yanmasına sebep olabilir.

Ürününüzün içinde sıcak içecek varken çocuklardan uzak tutun. Sıcak sıvılar yanmalara neden olabilir.

Dökülmeyi engellemek için, kullanımdan önce kapağın sıkıcı kapandığına emin olun.

Bu ürünün basınç tahliye subabı vardır. Subabın şeklini değiştirmeyin, yerinden çıkartmayın. Böyle bir durum gerçekleşirse, lütfen Stanley Müşteri Servisi ile görüşün. Yerinden çıkmış subabı yutmayın, boğulma tehlikesi içerir.

Ürünü fırına veya mikrodalgaya koymayın. Ürün paslanmaz çelikten üretildiği için, bu tarz elektrikli aygıtlar, ürüne hasar verir.

Vakumlu termos veya yemek kabınızı diret kahve makinesı altına veya ocak üstüne koymayın, diğer ısıtıcılı aletlerle birleştirmeyin. Ürüne hasar verebilirsiniz.

Ilık süt veya bebek maması koymayın. Bakteri oluşumunu engelleyin.

Bakım: İlk kullanımdan önce tüm parçalarını yıkayın.

Her kullanımdan önce basınç tahliye subabını kontrol edin.

Kapaklar ve bardaklar bulaşık makinasına girebilir.

Vakumlu gövde kısmı sadece elde yıkanmalıdır. Bulaşık makinası zarar verebilir.

Elde yıkama talimatları

-Ürünün içini sıcak su ve biraz deterjan ile doldurun.

-Beş dakika bekletin.

-Yumuşak sünger veya bezle yıkayın.

-Sıcak su ile durulayın.

Stanley termosun iç kısımlarında lekelerle karşılaşırsanız, ılık suya iki kaşık karbonat ekleyin. Durulamadan önce bir saat boyunca kapağı açık şekilde bırakın. İnatçı lekeler için, aynı işlemi gerçekleştirin ve durulamadan önce bir gece boyunca karbonatlı suyu içinde bırakın.

Kapak ve durdurucu, yıkama işleminde kullanılmamalıdır.

Çamaşır suyu veya klorin içeren temizleyiciler kullanmayın.

Durdurucunuz dökme bölmeli ise, kullanmak için durdurucuyu bir tur komple döndürün. Üstündeki oklar, nereden döküm işlemi yapmanız gerektiğini gösterecektir.

Daha iyi sonuçlar için:

-Kullanımdan önce sıcak veya soğuk su doldurursanız, ürününüz kullanımdan önce ısınmış veya soğumuş olacaktır.

-5 dakika boyunca kapağı ve durdurucuyu açık şekilde bırakın.

İçindeki suyu boşaltın ve hemen sevdiğiniz içecekle doldurun.Stanley Master Serisi İle Tanıştınız mı? stanleyStanley BakımStanley Kullanım

Bu içerikleride beğenebilirsiniz

Devrilmeyen Termos Bardak Mighty Mug

Deja un comentario

Artículo añadido al carrito.
0 artículos - 0.00