Victorinox 0.8493.M Locksmith Çakı

496.48 

Stok kodu: 69829 Kategoriler: , ,
ne logo-victorinox-2ne logo-victorinox-3

Açıklama

Fonksiyonlar    :    Anahtarlık Halkası, Cımbız, Delik Açıcı , Kablo Sıyırıcı , Kilitli Bıçak, Konserve Açacağı, Kürdan, Metal Testere , Metal Törpü , Şişe Açacağı, Testere, Tornavida 3mm , Tornavida 5mm , Yıldız Tornovida,
Renk    :    Kırmızı,
Uzunluk    :    111 mm,
Yükseklik    :    21.5 mm,
14 fonksiyon, 163 gr

Liner kilit sistemi

Bu çakı için kullanılabilecek Victorinox kılıflar : 4.0482.1 – 4.0822.4 – 4.0547.3 – 4.0547 – 4.0523.3 – 4.0823.N
Victorinox, ürettiği tüm bıçakların ve el aletlerinin birinci sınıf paslanmaz çelikten olduğunu garanti eder. Ayrıca malzeme veya işçilikten dolayı oluşabilecek herhangi bir arızaya karşı ömür boyu garanti verir. (Elektronik parçalarda bu garanti 2 yıl ile sınırlıdır) Eksik veya yanlış kullanım sonucu oluşabilecek  hasarlar bu garanti içine dahil edilemez.

Victorinox Çakılar için bakım tavsiyeleri

Victorinox çakılar ve fonksiyonları farklı amaçlarla kullanımları için hassas ayarlanmış özellikleri ihtiva eden ,yüksek kalitede çelikten imal edilmiştir. Çelik, kullanılacağı yere istenen sertliğe ve göstermesi gerekli optimum korozyon direncine bağlı olarak su verilmiş, tavlanmış ve parlatılmıştır.

Bileyleme
Bileyleme için ıslatılmış bir taş 15-20 derecelik açılar ile şekilde görüldüğü gibi kullanılmalıdır.
Bileyleme, dönen bir taş ile yapılacak ise konusununda bilgili ve deneyimli bir kişi tarafından çelik yüzeyinde ısı artışına neden olmaması için su ile soğutularak ve doğru açılarda yapılmalıdır.

Temizleme
Victorinox çakılarımız işçilik ve malzeme hatalarına karşı ömür boyu garantilidir.
Yanlış kullanma ve hor kullanma neticesi oluşan hasarlar bu garanti kapsamı dışındadır.
Çakıların paslanmaz çelikten imal edilmiş olan fonksiyonları uzun süre temizlenmez ise toz, yiyecek asitleri, deniz tuzu, kir gibi korozif maddeler çeliğe ve fonksiyonlar arasındaki metal plakalara zarar vererek sıkışmalara sebep olabilir.
Ayrıca bakımlar için yanlış seçilmiş asit seviyesi yüksek yağlarda bu tip sıkışmalara neden olabilir.
Çakı fonksiyonlarını rahat açılır kapanır hale getirmek için, ılık su (Sıcak su kullanılmamalıdır.Çok sıcak su ,çakı yüzeyindeki plastik tutamaklara zarar verir) ve eski bir diş fırçası vasıtası ile fonksiyonlar ve plakalar arası temizlenmelidir.
Daha sonra durulayarak bir bez vasıtası ile fonksiyon aralarını kurutabilirsiniz.(Sıcak hava kullanılmamalıdır.Sıcak hava çakı plastik yüzlerine zarar verebilir.)
Kurulama işlemi tamamlandıktan sonra, üstteki resimde görüldüğü gibi, özellikle fonksiyonların çakıya bağlantısı olan dip kısımlarına, az miktarda yağ damlatarak ,yine aşağıdaki resimde görüldüğü gibi açma ve kapama hareketleri yaparak çakınız ilk günkü gibi işler haline getirilebilir.

                     

Yağlama
Fonksiyonel el aleti yağı (Victorinox Model No :4.3301)
Bu fonksiyonel yağın ihtiva etmesi gereken özellikler; doğal koku ve tatda olmalı, yıpranmaya karşı yüksek dirençli olmalı , yüzeyi örtme ve korozyon koruma özellikleri yüksek olmalı ve gıda maddelerine uygun olmalıdır.

Marka

Victorinox

ne logo-victorinox-2

VICTORINOX ÇAKI

Victorinox Çakıları

victorinox çakı indirim

Victorinox Çakı ve Victorinox Çakıları halk arasında daha çok İsveç Çakısı olarak bilinir.   Victorinox markası: Karl Elsener ve Nicholas Elsener tarafından kurulur ve kısa süre içerisinde kalitesiyle İsveç ordusunun dikkatini çeker.

İsveç ordusu askerler için kullanışlı çakılar yapmaları ister ve birkaç değişiklik sonrasında bugünkü Victorinox Çakı & Bıçak modelleri ortaya çıkar.

victorinox-swisscham-caki-victorinox indirim

Tarihi

1884 yılında İsviçre ordusu için kullanışlı ve sağlam bıçaklar üretmek üzere yola çıkan Victorinox, bugün dünyanın en çok bilinen markalarından birisidir. 134 yıllık geçmişiyle teknoloji ve tecrübeyi birleştirerek hayatı kolaylaştıran pek çok ürün tasarlar.

victorinox classic çakı indirim

Çakı; kenarları oval dikdörtgen bir hazne içerisinde bıçak, testereli bıçak, tornavida, içecek açacağı, makas ve benzeri, pratik, günlük kullanım için gerekli gereçleri barındıran, özel katlamalı düzeneği sayesinde kapalıyken çok az bir yer tutan, cepte, çantada kolayca taşınabilen pratik bir gereçtir.

Bu ekipmanların hepsini yan kısımlarında bulunan oyuklardan çekerek çıkarabilir ve iterek kapatabilirsiniz. Gerek askeri ekipman olarak gerek kamp hayatında gerekse günlük kullanım için idealdir. Ekipmanların sayısı ve çeşidi modellere göre değişiklik gösterebilir.

Araçları

Bu victorinox Çakı fonksiyonlarından bazıları şunlardır; büyük bıçak, küçük bıçak, tirbuşon, konserve açacağı, küçük tornavida, şişe açacağı, tornavida, kablo sıyırıcı, delik açıcı, anahtarlık halkası, cımbız, kürdan, makas, çok amaçlı kanca, testere, balık pulu kazıyıcı.

Olta ucu çıkarıcı, cetvel, tırnak törpüsü, metal törpü, tırnak temizleyici, metal testere, 2,5 mm tornavida, keski, pense, kablo kesici, kablo sıkma aleti, yıldız tornavida, büyüteç, tükenmez kalem, iğne ve mini tornavidadır.

Büyük bıçak ağaç ve et gibi kesimi zor olan şeyler için, küçük bıçak meyve gibi kesimi daha kolay olan malzemelerde, tirbuşon bira, şarap gibi mantarlı içecekleri açmak için, konserve açacağı özellikle asker ve kampçıların ana öğünü olan konserveleri açmak, tornavidalar her türlü tamirat için.

Delik açıcı kemer deliği açmak, cımbız ele batan diken ve kıymığı çıkarmak için makas her türlü kesim işi için, kanca bisikletin sıkışan zincirini kurtarmak gibi işlemlerde, testere ağaç kesiminde, olta ucu çıkarıcı tutulan balıktan oltanın kurtarılmasında.

Tırnak temizleyici doğa koşullarında tırnak içine dolan kumu temizlemek için, keski, pense, kablo kesici, kablo sıkma aleti, yıldız tornavida her türlü tamirat işinde, mini tornavida gözlük tamiratında, iğne ise sökük dikmek için kullanılır.

Victorinox Çakı & Bıçak Fiyatları

Tek işlevli ve çok işlevli çakılar bulunur. Victorinox Çakı & Bıçak fiyatları çakının fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. Çakının fonksiyonları arttıkça fiyatları da buna bağlı olarak yükselir. Tek fonksiyonlu çakıların yanı sıra çok fonksiyonlu çakı modelleri dahi bulunur.

Garantiler

Çeşitli kullanım alanları için pratiklik sağlayan, fonksiyonel ve İsveç kalitesiyle ürünler üreten Victorinox, en kaliteli bıçak markaları arasında sayılır.

Bizim victorinox Çakı & Bıçak modelleri farklı amaçlarda kullanmak için uygun olarak yüksek kaliteli çelikten imal edilir. Çeliğe, kullanım alanına uygun sertliğe göre su verilir, tavlanır ve parlatılır.

Çakının uzun ömürlü olması için kullanım talimatlarına uymak gerekir. Çakı fonksiyonlarının rahat açılır kapanır olması için ara sıra ılık su ile eski bir diş fırçası ile fonksiyonların üzeri ve plakaların arası temizlenmelidir. Sonrasında bir bez ile fonksiyonlar kurulanarak kapatılır.

Kurulama işlemi bittikten sonra çakının bağlantısı olan dip kısımlarına az miktarda yağ damlatılarak birkaç kez açıp kapatılır ve yağın mekanizmaya işlemesi sağlanır. Böylece çakı ilk aldığınız günkü kalitesinde muhafaza edilir.

Kamp yaparken, tatile çıkarken, her an her yerde kullanmak üzere Victorinox Çakı & Bıçak modellerinden ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz.

Daha Fazla

İçinde 1884 yılında İsviçre Alp’lerinin eteklerindeki Ibach kasabasında, İsviçre Ordusu için kullanışlı ve sağlam bıçak üretmek üzere yola çıkan Victorinox; bugün dünyanın en bilinen markalarından biri olarak yüzyılı aşan geçmişiyle dikkat çekiyor. 128 yıl önce başlayan ve sonra teknoloji ile gelenekseli birleştirerek devam eden bu macera; günümüzde, hayatımızı kolaylaştıran pek çok ürün ile karşımıza çıkıyor. Hayatın çeşitli alanları için kullanım kolaylığı sağlayan; fonksiyonel ve eşsiz kalitede ürünler tasarlayıp üreten Victorinox; dünyanın en bilinen ve güven duyulan marka sıralamasında üst sırada yer almaktadır. Çakı, ev ve profesyonel mutfaklar için bıçak, mutfak el aletleri, saat, seyahat ve iş çantaları, parfüm gibi pek çok alanda üretim yapan Victorinox; sizin de hayatınıza girdiğinde vazgeçemeyeceğiniz aksesuarınız olacaktır. victorinox-damast-limitli-uretim-caki-limitli-retim-victorinox indirim

Merak ediyorsanız:

1. Victorinox bıçağı nereden alınır?

2. Victorinox bıçağı teklif edildi.

3. Victorinox bıçağı indirimde.

4. Victorinox bıçağı nedir?

5. En iyi bıçaklar.

6. Çok amaçlı bıçak.

Burada doğru yerdesiniz.

Video

Orjinal Bıçaklar ve Çep Çakıları

Victorinox

ne logo-victorinox-3