Bu sayfada, dünyanın en iyi cep bıçak üreticisi üreticilerinden ürünler ve bu mükemmel aletler hakkında faydalı bilgiler bulacaksınız.

Tüm Kategoriler

Cep Çakı

Yine, Orijinal Bıçaklar, bu geniş bıçak koleksiyonuyla yıllar süren çalışma ve adanmışlığın meyvesini önünüze koyuyor.
 
Yeni yaratımların iyi bir avuç ve ustalık tecrübesi, malzemelerin asalet ve en son teknoloji arasında daha kesin bir uyum ile, hem ulusal hem de uluslararası profesyonellerin ve pazarların kendisine son zamanlarda verdiği gelişen pozisyonu güçlendirmesi amaçlanmıştır.
 
Boynuz ve ahşap gibi soylu malzemelerden yapılmış, tümü 440c çelik ve mükemmel bir yüzey ile bıçaklar sunuyoruz.

Çakı Nedir

Bir bıçak, bıçağı tutamağa veya uca birleştiren bir eksen üzerinde dönebilen bir bıçaktır, böylece kenar iki ölçek veya bu amaç için yapılmış bir oyuk arasında depolanır. Ayrıca tutacağın içinde ve dışında bıçağı uzunlamasına kayan bıçaklar da vardır.

Tıraş makinesi, İspanya’da 16. yüzyılın sonunda, Carlos I’in soyluların dışındaki insanlara uzun kanatlı silahlar (özellikle kılıçlar) taşımasını yasaklamasının yasaklanmasından sonra ortaya çıkar. Bıçak bıçağı gizlemeye izin verdi; küçük olmasının yanı sıra, yönetilebilir ve bir kılıçtan çok daha ucuzdu. İspanya’dan çok popüler bir silah olduğu için çok hızlı bir şekilde Avrupa’nın geri kalanına ihraç edildi.

Bazı Latin Amerika ülkelerinde, bıçak ayrıca bir katlanır bıçak olarak da adlandırılır. Bununla birlikte, İspanya’da bu değer, bıçağın kapalıyken tutamağından çıkması durumunda saklıdır. Bu nedenle, kapalı bir katlama bıçağında kenar tutamak tarafından tamamen korunmaz ve onu taşımak için bir kılıf kullanılması gerekir.

Burada farklı tipte bıçak örneklerini görebilirsiniz.

Çakı & Bıçak

Kamp yapmayı seviyorsanız veya avcılık, balıkçılık gibi aktivitelerde uğraşıyorsanız çakı ve bıçak mutlaka sahip olmanız gereken ürünler arasında yer alıyor. Çakı & bıçak zorlu doğa koşullarıyla başa çıkmanızı sağlamanın yanı sıra pek çok işinizde sizlere yardımcı olacak ekipmanlardır.

Outdoor Çakılar

Outdoor Çakılar

Kamp çakısı olarak da bilinen outdoor çakılar kompakt boyutu ve çok fonksiyonelli yapısı sayesinde pek çok doğa sporcusunun ve kampçının yanında ayırmadığı malzemeler arasında yer almaktadır.

Çok amaçlı kullanım için oldukça ideal olan çakıların pek çoğu paslanmaz çelikten üretildiğinden uzun yıllar boyunca paslanma gibi sorunlar yaşamadan kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Birçok farklı bıçak ucu ve fonksiyonu olmasına rağmen katlandığında avuç içine sığabilecek kadar küçülen çakılar bu anlamda da büyük kolaylık sağlamaktadır.

Cebinizde ya da çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz çakılar ile kampta ya da doğa sporları esnasında kesmekten şişe açmaya, tornavida işlerini görmekten makas olarak kullanmaya kadar pek çok işi halledebilirsiniz. Kategorimizde bulabileceğiniz çakı modellerinin pek çoğunda anahtarlığınızı takabilmeniz için özel bir askı da bulunur.

Outdoor Bıçaklar

Outdoor Bıçaklar

Kamp ve outdoor hayatta çakının yerine kullanabileceğiniz bir diğer kesici ürün de bıçaklardır. Kamp bıçakları ya da outdoor bıçaklar olarak da adlandırabileceğimiz bıçak çeşitleri; kesiciliği standart bıçaklara göre son derece kuvettli bıçaklardır.

Bu yüzden avcılık ya da balıkçıklıkla uğraşanlar tarafından da gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Outdoor bıçaklar da çakılar gibi genellikle katlanabilir özelliktedir. Dolayısıyla oldukça kompakt ve ergonomiktir.

Ayrıca çoğu bıçak modelleri kendi özel kılıfı ile satıldığından taşıması ve muhafazası kolaydır. Bu bıçakları dilerseniz kamp hayatında da kullanabilirsiniz.

Yiyeceklerinizi kesmek ve dilimlemek, avlanmak, balık temizlemek ve doğadaki bitkilerle yiyecek ihtiyacınız karşılamak için bu bıçaklardan yardım alabilirsiniz.

Çoğunlukla profesyonellerin tercihi olan outdoor bıçak markalarından bazıları; BökerBuck, Muela, Falkniven gibi markalardır.

Çakı & Bıçak Fiyatları

Çakı & Bıçak Fiyatları

Doğa aktiviteleri, kamp alanları, dağcılık, avcılık, balıkcılık gibi uğraşlarda kullanabilecek bıçak ve çakı fiyatları ürünün markasına, modeline, materyaline ve fonksiyonlarına göre farklılık göstermektedir. Eğer hobi olarak kamp yapıyor ya da outdoor aktivitelerde bulunuyorsanız.

Ortalama fiyatlarda sunulan Victorinox, Columbia, Morakniv, Halmak gibi bıçakları; Tekut, Victorinox, Filmam, Browning gibi markaların cep çakılarını tercih edebilirsiniz.

Eğer profesyonelseniz ve sık sık bu aktivitelerde faaliyet gösteriyorsanız çakı ve bıçaklar için bütçenizi biraz daha esnetmeniz gerekebilir.

Profesyonel pek çok outdoor sporcu ve kampcının tercihi olan bıçak ve çakı markalarından bazıları; Böker, Buck, Falkniven, Muela, Fox Knives, Chris Reeve gibi markaların ürünlerine yönelebilirsiniz. Tüm bunları ve çok daha fazlasını kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Ayrıca çakı ve bıçak gibi diğer outdoor ekipmanlarını da görmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Resim galerimizin küçük bir örneği

Daha fazla fotoğraf görmek için buraya tıklayın:
Artículo añadido al carrito.
0 artículos - 0.00