En İyi Hayatta Kalma Bıçağı

Birkaç saatlik araştırma ve otuz modelin karşılaştırılmasından sonra, anın en iyi 3 hayatta kalma bıçağı seçtik. Bizim favorimiz, ince ve hassas çalışmaya izin veren özellikle sağlam, hafif bir model olan Buck Selkirk.

Hayatta Kalma Bıçağı: Seçimi nasıl yaptık?

Hayatta kalma bıçağı, adından da anlaşılacağı gibi, düşman ortamlarda daha iyi direnmenize veya sadece kamp, ​​yürüyüş, vb.

Bir tane almayı planlıyorsanız, ihtiyaçlarınıza en uygun modeli seçmek için bir dizi kriter bilmek ilginçtir:

1.Bıçak tipi: av bıçağı 15 cm’den fazla, oldukça keskin bir sabit bıçak modelidir. Aslen ordu için tasarlanan taktikçi, kesin durumlara, 10 cm’den fazla olmayan sabit veya katlanabilir bir bıçakla yanıt verir. Sabit bıçak bıçaklarının genellikle katlanan bıçaklardan daha güçlü ve güçlü olduğunu unutmayın, ancak ikincisi daha kompakt olma avantajına sahiptir.

2. Bıçak: En klasik, düz bir gövdeye ve sonunda kavisli uca sahip düz kenarlı bıçaktır. İyi kesme kuvveti göz önüne alındığında kesim için idealdir. Bıçağın ucunda yükselen bir eğriye sahip olan ve parçalara kesmeye izin veren kesme noktası bıçağı. Hafiftir ve özellikle cilt için pratiktir. Ve son olarak, içbükey sırtlı ve ince ve hatırı sayılır uçlu klips noktası.

3. Bıçağın boyutu: hassas manevralar veya küçük kesimler için 9 ila 12 santimetre bıçak önerilir. Bu, örneğin, yeni yakaladığınız balıkları aldatmak veya bağırsak etmek için kullanılabilir. İyi bir denge ve çok yönlü bir bıçak istiyorsanız, ortalama 15 cm’lik bir uzunluk seçin.

4. Bıçak çeliği: iki tip çelik vardır: oksitleyici, karbon içerenler ve paslanmaz olanlar. Oksitleyici çelikler korozyona dayanmaz, ancak daha güçlü ve keskinleştirilmesi daha kolaydır. Bununla birlikte çeliğin mukavemeti, Rockwell sertliğini belirleyen HRC endeksine de bağlıdır. 50 ila 54 sertlik, yüksek bir ortalama olacaktır.

5. Sap: Bu, ellerinizden kaymamalıdır. Bu nedenle, örneğin kauçuk gibi kaymaz bir malzeme ile kaplanmalıdır. Çoğu zaman, bir bıçağın zayıf noktası genellikle bıçak ve sap arasındaki birleşimdir. Bu denge noktasına yüksük denir. Ve sinir, sapın içindeki bıçağın “iskeleti” dir. En güçlü bıçaklar, bıçağı, yüksük ve siniri tek bir parça oluşturan bıçaklardır.

6. Aksesuarlar: kasa iyi kalitede olmalı ve her ne pahasına olursa olsun bıçak bıçağıyla sürtünme veya sürtünmeden kaçınmalıdır. Bazılarının bel, ayak vb.Gibi bazı sabitleme sistemleri bile vardır.

Tüm bu kriterleri inceledikten sonra, seçimimiz kısa listede yer alan modellerin yarısından biraz fazlası ile azaltıldı. En iyisini bulmak için, konuyla ilgili referans web sitelerinin bazılarında kullanıcıların ve uzmanların görüş ve eleştirilerine de başvuruyoruz.

Nihai sonuç? İşte anın en iyi 5 hayatta kalma bıçağı seçimimiz.

En ucuz hayatta kalma bıçakları

Gerber Warrant Tanto, kullanıcılara göre, özellikle sağlam ve sadece 150 gram ağırlığında (katlanabilir bıçağa yakın ağırlık) bir bıçaktır. Esas olarak ince ve hassas işler için kullanılır.

Bir taş ve üstünü kullanarak odun çalışmak, cips elde etmek veya sürtünme ile ateş yakmak için idealdir. Aynı şekilde iyi bir av bıçağıdır, çok ağır değildir ve hem kemerde hem de sırt çantasında taşınması kolaydır.

İyi bir kenara sahip ve keskinleştirilmesi kolay 5Cr15MoV çeliğinden yapılmıştır. Sadece küçük bir olumsuz nokta vardır ve bir kaplamaya rağmen paslanmaya duyarlı olan çeliktir. Ancak bu kaldırılabilir ve uzun süre kullanabilirsiniz! Pastan kaçınmak istiyorsanız, her kullanımdan sonra temizleyebilir ve yağ kullanabilirsiniz.

Bıçak dayanıklıdır, ancak bu seçimin diğer modellerinde bulunabileceklerden daha küçüktür, çünkü sadece 11,5 cm’dir ve çok kalın değildir. Bununla birlikte, geniş ve kolu kesmeyi kolaylaştırır.

Yine de, ince bıçağı kütükleri kesmenize veya bölmenize izin vermez. Damla formu avcılıkta kullanım için oldukça uyarlanmıştır.

Gerber Warrant Tanto, bıçağın sırt kenarında oluklar ve işaret parmağı için bir çentik ile donatılmıştır. Kabzası Micarta Canvas’tan. Ve isterseniz, bir tahta parçasına bağlamak için sivri uçları çıkarabilir ve av mızrağı olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda iyi bir buz kırıcıdır.

Sap, elin şekline uyum sağlar ve bıçak üzerinde iyi kontrol sağlar. Ayrıca elinizin bıçak üzerinde kaymasını önleyen bir koruyucusu vardır. Gerber Warrant Tanto Olgu kideks (genellikle deri değiştirmek için kullanılan bir plastik malzemeden) ile gelir. Orta boy bir hayatta kalma bıçağı arıyorsanız, belki de ihtiyacınız olan budur!


Gerber Bear Grylls: orta menzilli alternatif

2-Gerber-Bear-Grylls kim

Bu seçime başlamak için, turuncu ve gri renkleri ile hemen tanınan hayatta kalma bıçağı Gerber Bear Grylls’i sunuyorum. 12 cm’lik bir bıçağa sahip olmak için biraz (209 gr) ağırlığındadır, ancak doğanın ortasında yürüyüşe çıkmak veya hayatta kalmak için hala hafif ve pratik bir müttefiktir.

Bıçağı, yüksek karbon içeriğine sahip paslanmaz çelikten yapılmıştır, bu nedenle sağlam ve aşınmaya dayanıklıdır. Kauçuk sapını takdir ediyorum, çünkü stilize edildi ve ele almak için pratik bir malzeme olduğu için kaymıyor.

Sapın tabanı da çelikten yapılmıştır, böylece çekiç etkisini taklit etmek için kullanabilirsiniz. İlk model sadece bıçak işlevine sahipti, ancak hayatta kalma kavramı etrafında tasarlanan bu ürün çok yönlü.

Ayrıca kablonun ucunda bir acil durum düdüğü vardır. Durumda, bir gövde şeklinde bir çakmak ve keskinleştirmek için küçük bir taş.

Bu bıçakla, tırtıklı bıçağı sayesinde ateş yakabileceğiniz veya testere olarak kullanabileceğiniz için ormanda kaybolmaktan korkmayacaksınız.

Bıçağı mızrak bıçağı olarak kullanmanıza izin veren üç küçük delikten bahsetmiyorum, aynı fiyat aralığındaki diğer modellerde bulunmayan bir fikir. Bıçak küçük bir hayatta kalma kılavuzu ile birlikte geliyor, ancak İngilizce.

Set dayanıklı görünüyor. Askeri dereceli naylon kılıf neme dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Kalınlık ve uzunluk, tam doğada koşullar için ideal görünmektedir. Kasa suya ve neme karşı çok dayanıklı görünüyor.

Ve kayış nakliye için biraz kısa olmasına rağmen, yine de kusursuz bir kalite / fiyat oranına sahiptir. Sağlam, pratik bir bıçak ve makul bir fiyata!

En iyi yüksek son hayatta kalma bıçakları

Daha yüksek bir bütçeyle, ek işlevlere sahip daha güvenilir, dayanıklı bıçaklar bulacaksınız. İşte seçimin iki küçük mücevheri.

Gerber Gator Premium: En iyi yüksek son

İşte beklentilerimizi karşılayan yüksek kaliteli bir bıçak: Gerber Gator Premium. Görünüşü ayık ve klasik, ama o bir savaşçı.

Bıçağı tasarlamak için kullanılan paslanmaz çelik, CPM-S30V tipi, yüksek kalitede ve çok dayanıklıdır. Ayrıca imalat hatalarına karşı ömür boyu garanti vermektedir. GERBER, 1910’den beri bıçaklar tasarlayan tanınmış bir markadır.

Sap ve bıçak arasındaki denge iyi hesaplanmıştır. Toplamda, 249 gram ağırlığında ve G-10’daki sap, suya ve neme dayanıklıdır.

Ayrıca aşırı koşullarda iyi kalan ve sabit kalan bir malzemedir. Dış mekan kullanım bıçaklarında bulduğumuz kalite. Sabit bir bıçak bıçağı olduğu unutulmamalıdır.

Hayatta kalmak için tasarlanan birçok özelliğe sahip değildir, ancak kesime odaklanır. Kelimenin tam anlamıyla bir bıçaktır ve büyük bir yatırımı temsil etmese de, nesilden nesile aktarılan bu tür bir nesne olabilir.

Hayatta kalma bıçakları taktik kullanım için tasarlanmıştır. Bıçak kalın, etkili, güçlü, dayanıklıdır. Ayrıca, bıçağı her zaman keskin bir şekilde geliştirerek daha yumuşak ve temiz hale getirebilirsiniz. Ahşap, karton, halatlar ve katı malzemeleri kesmek için idealdir.

Kolu tutarsanız, üst düzey bir bıçağınız olduğunu hissedeceksiniz. Alındıktan sonra, kullanılan çeliğin kalitesi sayesinde tıraş edebilecek kadar keskin olmalıdır. Bu nedenle, sabit bir bıçak arıyorsanız, bence bu modelin olumsuz noktaları yoktur.

Sonuç olarak, hangi hayatta kalma bıçağı seçilecek?

En sevdiğimiz Gerber Warrant Tanto Bıçak , kalite / fiyat oranı ilginç deniz, buna ek olarak, biraz özen gösterilmesine rağmen, hafif, sağlam ve keskinleştirilmesi kolay bir model.

Başka bir alternatif Gerber Bear Grylls Ultimate Fixed Bıçak ‘dir. Seçimin en ucuz modelidir, ancak işini iyi yapar. Ayrıca, kompakt biçimi mükemmel ergonomi sağlar.

Büyük bahis yapmak istiyorsanız, Gerber Gator Premium çok çekici bir seçenek olarak kabul edilir. Mükemmel kalitede ve mükemmel bir tasarıma sahip sağlam, sağlam bir bıçak.

Tüm Ürünler

Burada Birkaç Bushcraft ve Hayatta Kalma bıçaklarının bir incelemesi.

Ayrıca ilginizi çekebilir

Yorum yapın

Item added to cart.
0 items - 0.00